Більярдна на мансардному поверсі

 Більярдна на мансардному поверсі

Більярдна на мансардному поверсі

Більярдна на мансардному поверсі: чи варта гра свічок? Більярд – це не тільки популярна гра, яка підкреслює статус і відображає рівень доходу її шанувальника, а й чудовий спосіб провести час в приємній компанії. Але ідея зробити більярдну в приватному будинку виникає не в кожного, адже для регулярних партій потрібні суперники. Та на відміну від квартири […]


Більярдна на мансардному поверсі: чи варта гра свічок?

Більярд – це не тільки популярна гра, яка підкреслює статус і відображає рівень доходу її шанувальника, а й чудовий спосіб провести час в приємній компанії. Але ідея зробити більярдну в приватному будинку виникає не в кожного, адже для регулярних партій потрібні суперники. Та на відміну від квартири площа котеджу все ж дає можливість зробити в будинку ігрову кімнату і, наприклад, запланувати більярдну на мансарді.

Мансардний поверх можна облаштувати двома способами – відразу внести в початковий проект котеджу або добудовувати і утеплювати його вже потім, переробивши холодне горище. І в разі з мансардою більярдною спонтанно вмістити її у будівлю скоріше за все буде дуже важко або взагалі не можливо. Тому правильніше врахувати всі вимоги до приміщення ще на початковому етапі проектування всього будинку.

Чому варто зробити більярдну на мансарді

В приватному будинку під більярд зазвичай відводять підвал або верхній поверх, а оскільки від облаштування підвалів в останні роки все частіше відмовляються через дорожнечу, більш популярні проекти саме з мансардною більярдною. На користь цього рішення говорять такі аргументи:

 • На мансарді достатньо вільного місця. Кроквяна система даху здебільшого дає можливість збільшити висоту стель і спроектувати простір у стилі open space, а також звільнити приміщення від сантехнічних комунікацій, перегородок і колон.
 • На мансарді достатньо світла. Похилі вікна в схилі даху дозволяють природно освітити приміщення. І хоча надлишок сонця під час гри в більярд можна вважати мінусом, налагодити сонцезахист приміщення все ж простіше, і в підсумку, звичайно, дешевше, ніж використовувати штучне світло на нижніх поверхах.
 • На мансарді досить свіжого повітря. Вікна з вентиляційними клапанами дають можливість просто і швидко провітрити мансардну більярдну навіть під час дощу і в холодну пору року. А значить, тут ніколи не буде душно і накурено.

І все ж більярдна на мансардному поверсі має обмеження.

Особливості проектування та площа мансардної більярдної

Рекомендовані характеристики приміщення для гри в більярд залежать від розмірів столу, який може бути довжиною від 6 до 12 футів (від 1,8 до 3,6 м).

 • Облаштування фундаменту і перекриттів. Під час проектування приміщення для гри в більярд враховують вагу столу, який для 10-12-футових моделей може досягати 1-1,5 т. Фундамент будинку повинен спочатку бути розрахований на посилене навантаження, пов’язане з переміщенням і установкою масивних меблів. А верхнє перекриття мансардної більярдної краще зробити з монолітного залізобетону, збірних залізобетонних панелей або з використанням сталевих балок. Для дерев’яних балок може знадобитися посилення.
 • Площа і об’єм мансардної більярдної. Відстань між краєм столу і краєм ігрової зони повинна бути мінімум 1,6-1,8 м (стандартна довжина кия – 160 см). При цьому висота стелі над ігровим столом повинна бути в межах 2,5-4 м. Цього вистачить і для зручної гри, і для розміщення підвісних світильників, які освітлюють стіл. Висота ж стелі і схилів даху над всім ігровим простором за межами столу повинна бути не менше 1,9-2 м. В результаті площа ігрової зони більярдної на мансардному поверсі з висотою стель більше 1,9-2 м повинна бути: від 4 × 5 м – 20 м2 для 6-футового столу до 5 × 7 м – 35 м2 для 12-футового столу.

Сліпі зони мансардного поверху, утворені схилом даху і верхнім перекриттям по периметру будинку, не можуть бути активно використані під час гри в більярд. Вони будуть мати лише допоміжне призначення. Ділянку з висотою стель 1,4-1,9 м можна використати для організації місць відпочинку та розміщення крісел і диванів, а простір з висотою стель менше 1,4 м – для установки меблів.

Облаштування більярдної на мансардному поверсі

Приміщення для гри в більярд висуває високі вимоги до освітленості, вологості і свіжості повітря, а також до звукоізоляції.

 • Освітлення в мансардній більярдній забезпечують за допомогою розсіяного природного або штучного світла. Однак пряме сонце і відблиски від нього завадять грі і приведуть до вигоряння сукна на більярдному столі, і тому мансардні вікна тут захищають жалюзі, ролетами або зовнішніми маркізетами. Для штучного освітлення ігрової зони зазвичай використовують конусоподібні підвісні світильники, які можна доповнити точковими джерелами світла по периметру кімнати.
 • Вентиляція. Дерев’яні частини більярдного столу найкраще зберігаються за кімнатної температури та вологості в межах 60-70 %. Тому для більярдної на мансарді не рекомендоване сусідство з приміщеннями високої вологості – басейнами, саунами і ванними кімнатами. Також тут не варто встановлювати камін. Крім провітрювачів у мансардних вікнах необхідно подбати про обігрівачі та кондиціонери, які зможуть швидко нормалізувати вологість і температуру в кімнаті.
 • Облицювання підлоги. Підлогове покриття більярдної на мансардному поверсі має витримувати регулярні удари куль, до того ж гра нерідко супроводжується криками і вигуками, а отже приміщення варто звукоізолювати. Для того щоб забезпечити гасіння ударів і гальмування куль, можна використати, наприклад, ковролін із середнім ворсом або інші матеріали.
 • Меблі для більярдної. Крім ігрового столу приміщення варто доповнити меблями для гри та відпочинку. Невисокі столики, крісла та дивани тут добре поєднати з барною стійкою і місцем для зберігання київ, ігрових куль та іншого обладнання.

Вартість більярдної на мансардному поверсі

Облаштування більярдної на мансарді – це недешеве задоволення. Крім немаленької вартості ремонту і утеплення самого мансардного поверху, потрібно буде витратитися на купівлю та установку вельми дорогого більярдного столу, а також київ і додаткових пристосувань. До того ж ремонт подібних приміщень виконують на досить високому рівні, оснащуючи кімнату якісним мультимедійним обладнанням.

Переваги та недоліки більярдної на мансарді

Більярдна на мансардному поверсі має чимало переваг, але вимагає уважного ставлення до облаштування освітлення, вентиляції, звукоізоляції та інших деталей.

 • Затишок та ізольованість більярдної. Тут легко організувати просторе світле місце, яке не порушуватиме обсяг і функціональність приміщень першого поверху. Така кімната, напевно, стане улюбленим місцем для проведення вільного часу і зустрічей із друзями.
 • Небезпечні деталі. Під час проектування мансардної більярдної потрібно врахувати потенційну небезпеку сходового отвору, який може знаходитися в просторі ігрового залу. Якщо куля випадково вилетить зі столу і потрапить в отвір, вона може нанести травму людям на сходах або нижньому поверсі. Тому сходи на мансарду важливо відокремити від ігрової зони перешкодою.

Відповідальне проектування мансардної більярдної

Більярдна кімната висуває високі вимоги до проекту будинку. Таке приміщення повинно бути досить просторим і розрахованим на те, щоб навколо більярдного столу могли вільно переміщатися дорослі люди з піднятими догори киями, а міцність фундаменту і верхнього перекриття повинні витримувати чималу вагу столу. З урахуванням всіх цих особливостей і правильної організації ігрового приміщення можна отримати чудове місце для відпочинку і розслаблення.

Контакти

Телефон: 0 800 5050 20