Реконструкція горища в мансарду або з пристроєм мансардного поверху та облаштування мансарди. Реконструкція горищного приміщення

максимально використовуйте простір під скошеними стінами в мансарді

Реконструкція горища

При реконструкції старого будинку у будинок майбутнього не обійтися без переобладнання старого горища на сучасну мансарду.

Реконструкція горища

Плануємо правильно

Створіть приміщення Вашої мрії з мансардними вікнами VELUX

Реконструкція горища

Світла мансарда замість темного горища

Якщо ви затіяли ремонт в будинку і запланували кардинальні зміни, Вам точно буде корисно знати особливості переобладнання горища в мансардну кімнату.

 Світла мансарда замість темного горища

Що планується розмістити на мансардному поверсі

Найбільш популярні варіанти такі: кухня, вітальня, дитяча кімната. Будь-яка з цих кімнат на мансарді буде функціональною і незвичайною.
Що планується розмістити на мансардному поверсі

Реконструкція горищного приміщення

 

Реконструкція горищного приміщення – це відповідальний крок. Щоб темне і неопалюване горище перетворилося на світлу і комфортну мансарду, потрібно прикласти чимало зусиль. Перш ніж переробляти горище в мансардну кімнату, потрібно визначити ступінь придатності приміщення до запланованих змін, впевнитись, що горище і сам будинок гарантовано витримають вагу будівельних матеріалів, меблів і мешканців.

Реконструкція горищного приміщення починається тільки після того, як ви впевнитесь у тому, що будинок готовий до змін:

  1. Ознайомтесь з технічною документацією будинку. В ній повинна бути інформація про можливість збільшення навантаження на фундамент. Якщо такої документації у вас не має, зверніться до професіоналів. Вони приїдуть на об’єкт і оцінять можливість влаштування мансарди на горищі. Якщо фундамент може не витримати навантаження, треба буде його укріпити.
  2. Оцініть стан кроквяної системи. Можливо знадобиться посилення кроквяних конструкцій даху і міжповерхового перекриття будинку. Також деформовані крокви необхідно замінити.

Реконструкція горища в мансарду та облаштування мансарди складається з таких етапів:

  1. Складання проекту для обраного типу мансарди. Мансарда може виходити за межі периметра існуючої будівлі чи знаходитись у цих межах. У першому випадку площа мансарди перевищує площу першого поверху, через що утворюється «навіс» по периметру будівлі або в будь-якій його частини. Така реконструкція горища з пристроєм мансардного поверху є доволі складним процесом. В більшості ж випадків скати ламаної покрівлі лягають поверх стіни першого поверху(якщо будинок одноповерховий) і в цьому випадку площа самої мансарди буде менше площі першого поверху будинку.
  2. Підготовка матеріалів і перевірка кроквяної системи.
  3. Прокладання комунікацій. Перелік необхідних комунікацій залежить від типу кімнати, яка буде влаштована на мансарді.
  4. Встановлення мансардних вікон. Реконструкція горища з пристроєм мансардного поверху не обходиться без встановлення мансардних вікон, які забезпечать достатню кількість світла в приміщенні (на 40% більше в порівнянні з фронтонними вікнами). Мансардні вікна виконують відразу декілька функцій: освітлюють кімнату, роблячи її затишною, забезпечують гарний вид на околиці, провітрюють приміщення, дають можливість втілити в життя ексклюзивні і нестандартні дизайни кімнати.
  5. Утеплення приміщення. Реконструкція горища в мансарду не обходиться без укладання теплоізоляційного матеріалу. Як правило, він укладається між крокв. Перед його монтажем укладається вітрозахисна плівка, а після – фіксується пароізоляція.
  6. Створення виходу. Реконструкція горища в мансарду передбачає створення виходу/входу в приміщення. Для цього споруджують сходи на мансарду або люк на горище. Зазвичай це внутрішня конструкція. Для літніх мансард можна передбачити сходи з вулиці, які будуть вести на терасу або балкон. Вікно-терасу чи балкон можна створити за допомогою мансардних вікон.
  7. Внутрішнє оздоблення приміщення. Останній етап, який передбачає реконструкція горища. Облаштування мансарди починається з перетворення стін і підлоги. Стіни можна покрити шпалерами, декоративною штукатуркою, обшити вагонкою чи натуральним деревом. Виступаючі крокви, якщо вони є, можуть стати декоративним елементом. Далі настане час підбирати меблі і аксесуари для кімнати.

Реконструкція горища з пристроєм мансардного поверху

Реконструкція горища і облаштування мансарди займе певний час і буде потребувати фінансових вкладень, але ви не пошкодуєте про це рішення. В результаті ви збільшите житлову площу будинку і отримаєте кімнату чи повноцінний мансардний поверх, який буде відрізнятись атмосферою і нестандартним дизайном.

Реконструкція горища
Реконструкція горища
Контакти

Телефон: 0 800 5050 20