Житлове горище або дахи будинків з мансардою. Проект будинку з мансардою, які мансардні вікна та їх розміри має мати мансардний будинок

Створюємо здоровий будинок

Вітальня

Світла та простора вітальня на мансарді — це відмінне сучасне рішення з особливою родзинкою. Наявність достатнього рівня свіжого повітря у вітальні — це і здоров’я вашої сім’ї, і краще самопочуття, і навіть підвищення здатності дітей до навчання та розвитку.

Дізнатися більше
Вітальня

Спальня

Ми намагаємося зробити спальню таким собі безлюдним куточком у домі, часто ховаючись там від зовнішнього світу, коли ми хочемо поспати чи відпочити. І чого ви, можливо, не знали , так це – що гарно висипатися вночі нам допомагає не тільки темрява, а й світло.

Дізнатись більше
Спальня

Коридор

Так  виглядають сходи в будинку при денному освітленні. Ми всі чули, що природне світло є найкращим для освітлення, коли йдеться про ваш дім. Причина полягає у тому, що природне світло є чистим білим світлом, яке відкидає небагато тіні, порівняно із штучним освітленням, яке дає жовтий або синій тон.

Дізнатись більше
Коридор

Кухня

Кухня є однією з найважливіших кімнати у будинку. Це місце, де збирається уся родина під час вечері чи на каву з друзями. А тепер уявіть, що на кухні завжди світло, навіть у похмурий дощовий день? Денне світло ідеальне рішення для здорового будинку та для економії електроенергії.

Дізнатись більше
Кухня

Ванна кімната

Ванна кімната особливе місце, де зазвичай вищий рівень вологості і більше вимог до вентиляції. Провітрювання в такій кімнаті обов’язкове, незалежно від того, де розміщена кімната у багатоповерховому будинку чи у приватному будинку на мансардному поверсі.

Дізнатись більше
Ванна кімната

Проект будинку з мансардою, які мансардні вікна та їх розміри має мати мансардний будинок.

Холодне і темне горище, яке використовується для зберігання непотрібних речей, просто даремно займає простір. Перетворіть його на житлове горище (мансарду), щоб раціонально використати площу будинку. Першим кроком у плануванні мансарди є вибір типу кімнат, які будуть розташовані в приміщенні. Кожна кімната має своє призначення і норми комфорту, які потрібно враховувати, складаючи проект будинку з мансардою. В першу чергу це стосується освітлення і вентиляції приміщення.

Специфічні вимоги, які пред’являються різними типами кімнат до освітлення і вікон:

  1. Найбільша площа освітлення має бути в вітальні і дитячій кімнаті. Складаючи проект будинку з мансардою, яка буде перетворена на дитячу чи вітальню, майте на увазі, що там повинно бути більше світла, ніж це прописано в нормах освітлення. Тобто якщо для спальні достатньо, якщо на 10 м.кв. площі приміщення приходиться 1 м.кв. освітлення, то для дитячої кімнати такий показник буде низьким. Звісно, можна встановити і стільки вікон, скільки диктує норма, але досягти відчуття затишку і комфорту в кімнаті буде складніше. Рівень освітлення безпосередньо впливає на активність людини, і його недолік малюки відчувають гостріше, ніж дорослі.
  2. Підвищена безпека вікон для дитячих кімнат та для вікон, що розташовані безпосередньо над ліжком у спальні. Дахи будинків з мансардою можуть постраждати від граду чи гілок дерева, які зламались під час шторму чи сильного вітру. Коли відбувається надзвичайна ситуація, не зважаючи на міцність сучасних склопакетів, виникає ризик розбиття вікна на даху. Тому краще за все на дахи будинків з мансардою встановлювати вікна з загартованим склопакетом.
  3. Вологостійкість мансардних вікон, які будуть встановлюватись у ванних кімнатах та будь-яких інших приміщеннях, де рівень вологи підвищений. Якщо у вас мансардний будинок з великою площею, то на мансарді можна розташувати декілька кімнат. Наприклад, спальню і санвузол. В цьому разі доведеться підбирати мансардні вікна для кожної кімнати окремо. Для санвузла підійдуть вологостійкі вікна з пластику чи поліуретану. Каркас в цьому разі може бути виконаний з деревини, покритої монолітним поліуретаном. Також ці вікна мають вентиляційний клапан, який забезпечує вентиляцію повітря навіть при закритому вікні.
  4. Мансардний будинок може мати «глухі» кімнати, де складно організувати освітлення за допомогою вікон. В цьому разі зверніть увагу на світлові тунелі. Вони можуть застосовуватись для плаского (кут нахилу 0-15°) чи скатного даху з кутом нахилу 15-65°.
  5. Можливість дистанційного відкривання. Якщо у вас є приміщення, де потрібно встановити вікна під самий дах (мансарда стане місцем, де ви будете милуватись зірками), тоді потрібно замислитись, як ви будете відкривати ці вікна чи регулювати рівень освітлення. Вирішити цю проблему допоможе дистанційна система керування вікном. Вона також буде актуальною в коридорі зі сходами на мансарду. Зазвичай вікна там знаходяться дуже високо і відкривати їх звичайним способом незручно.

Житлове горище або дахи будинків з мансардою.

Визначившись з тим, скільки світла потребує ваше житлове горище, можна починати планувати кількість вікон, які будуть розташовані в кожній кімнаті. Конкретна цифра в першу чергу буде залежати від площі кімнати і розмірів вікон. Перш за все хочеться сказати, що ми не рекомендуємо в спальнях, вітальнях та дитячих кімнатах встановлювати мансардні вікна, розміри яких занадто маленькі. Такі віконця-стрільнички не додадуть кімнаті затишку. Маленькі вікна будуть доречні у санвузлах, коморах, гардеробних кімнатах. Майте на увазі, що обираючи мансардні вікна, розміри мають значення. Чим більше вікно, тим просторішою виглядає кімната, тим кращий вид з неї відкривається, тим затишніше перебувати в приміщенні. В разі неможливості встановити велике панорамне вікно, можна розташувати декілька вікон групою, щоб отримати візуальний ефект великого панорамного вікна.

Тепер ви знаєте, що перш ніж встановлювати мансардні вікна в дах, мансарда потребує ретельного планування. Потрібно врахувати багато деталей, щоб кімнати на вашій мансарді стали затишними, а вікнами було комфортно користуватись.

Контакти

Телефон: 0 800 5050 20