Кабінет на мансардному поверсі

Дизайн інтер'єру кабінету і офісу на мансардному поверсі: фото #0019 Кабінет на мансардному поверсі

Кабінет на мансардному поверсі

Кабінет на мансардному поверсі Середня площа приватних будинків більше площі стандартних квартир, розрахованих на аналогічну кількість мешканців, і додаткові квадратні метри дають домовласникам чимало переваг. Крім того, що в котеджі простіше передбачити кімнату для відпочинку кожного з членів сім’ї, тут можна навіть виділити окреме приміщення для роботи – кабінет. Причому нерідко кабінет розташовують на мансарді. […]

Кабінет на мансардному поверсі

Середня площа приватних будинків більше площі стандартних квартир, розрахованих на аналогічну кількість мешканців, і додаткові квадратні метри дають домовласникам чимало переваг. Крім того, що в котеджі простіше передбачити кімнату для відпочинку кожного з членів сім’ї, тут можна навіть виділити окреме приміщення для роботи – кабінет. Причому нерідко кабінет розташовують на мансарді. У чому ж плюси і мінуси такого рішення?

Мансардний кабінет або кабінет в принципі – це простір для роботи, і чимала кількість особливостей його проектування і облаштування визначається сферою діяльності і способом життя господарів. Він може стати як місцем усамітнення і розумової праці, так і простором для проведення ділових зустрічей і переговорів.

У приватних будинках подібне приміщення зазвичай відрізняється багатофункціональністю. За сумісництвом у кабінеті на мансарді може бути сімейна бібліотека, домашній бар, місце для відпочинку з журнальним столиком і сейф із цінностями і документами. Проте основні предмети інтер’єру домашнього кабінету – це, звичайно ж, робоче місце зі зручним столом і кріслом.

Де розташувати домашній кабінет і яку площу під нього виділити?

З огляду на те, що простір приватних будинків зазвичай ділять на денну та нічну зони, де мешканці ведуть переважно активну і спокійну діяльність, робочий кабінет може бути запроектований різними способами.

  • Кабінет для усамітнення і розумової роботи розташовують ближче до спалень, де панує атмосфера спокою і тиші, що сприяє інтелектуальній праці. Саме такий кабінет і переносять на мансарду, де можна повною мірою використовувати переваги природного освітлення і мансардних вікон.
  • Кабінет для спільної роботи і відпочинку – це свого роду вітальня з декількома робочими місцями і диваном або кріслом для розслаблення. Її можна розташувати як на нижньому поверсі, так і облаштувати великий кабінет на мансарді.
  • Кабінет для прийому відвідувачів. Якщо котедж проектують для використання як домашнього офісу за принципом SOHO (від англ. Small Office / Home Office – «Малий офіс / Домашній офіс»), під робочий простір зазвичай відводять нижній поверх, щоб відокремити його від приватного простору дитячих і спалень.

У разі орієнтації мансардного кабінету і кабінету в принципі по сторонах світу використовують ті ж принципи, що і для інших житлових приміщень. Кабінет намагаються не орієнтувати в сторону обмеженого природного освітлення – на північний захід, північ і північний схід. Вікна приміщення часто спрямовують на тихішу сторону ділянки.

Площа мансардного кабінету залежить від його призначення. Якщо йдеться про індивідуальне місце для роботи за комп’ютером, достатньо передбачити приміщення площею близько 7-10 м2. Повноцінний ізольований кабінет із місцем для відпочинку все ж намагаються робити більше, близько 10-15 м2.

Технічні особливості кабінету на мансардному поверсі

У разі проектування мансардного кабінету потрібно враховувати як специфіку і призначення самого приміщення, так і особливості облаштування всієї мансарди. Житловою площею мансардних поверхів вважається простір із висотою стель вище 1,9 м. Залежно від конструкції кроквяної системи даху та наявності або відсутності атикової стінки, яку нерідко добудовують над верхнім перекриттям для збільшення житлового простору, житлова площа мансардного поверху може бути сильно менше або співвідноситись із площею нижнього приміщення.

До того ж робота в кабінеті на мансардному поверсі здебільшого передбачає використання столу і робочого крісла, які можна безпечно розташувати в нижній зоні з висотою стель 1,4 м і більше. Інший простір робочого кабінету, так звану сліпу зону з висотою стель менше 1,4 м, використовують для організації шаф і ніш для зберігання предметів або взагалі не використовують, відокремлюючи її фальшстіною – пристінком.

Вікна в мансардному кабінеті. Важливе питання облаштування мансардного кабінету – організація освітлення. Площу скління тут намагаються зробити більшою, ніж в інших мансардних кімнатах. І якщо в мансардних спальнях і дитячих допускаються мансардні і фронтонні вікна площею від 1/10 до 1/8 площі підлоги, то в кабінеті на мансарді цю пропорцію краще збільшити до 1/8… 1/6. Для зручнішої та повноцінної роботи тут можна також передбачити мансардне вікно-балкон, яке дозволить в будь-який час вийти на свіже повітря.

При цьому для захисту від надмірного сонця дахові вікна повинні бути оснащені похилими шторами, жалюзі або маркізами. І, звичайно ж, для вечірньої та нічної роботи важливо спроектувати загальне і місцеве освітлення.

Особливості проектування та меблі для кабінету на мансарді

Переважно кабінет потрібен для інтелектуальної праці, яка супроводжується зоровою напругою через тривале використання комп’ютера. Облаштування мансардного кабінету повинно враховувати ці особливості. Для роботи краще всього вибрати ергономічні офісні меблі – крісло з підйомно-поворотним механізмом, підлокітниками і анатомічною спинкою, а також великий робочий стіл.

Простір мансардного кабінету часто ділять на 3 зони:

  • Робоча зона – це місце зі столом і кріслом поблизу вікна, яке можна доповнити стелажами, книжковими шафами і полицями. Краще, якщо світло з вікна не буде потрапляти на дисплей монітора, а робоче крісло не буде розташоване спиною до дверей.
  • Зона відпочинку і спілкування – це простір у глибині приміщення, де можна встановити диван із кріслом або стільцями і журнальний або обідній стіл.
  • Зона зберігання часто займає сліпу зону біля зовнішнього боку приміщення, яку поєднують із робочою зоною. Такий підхід дозволить звільнити основний простір мансардного кабінету.

Скільки коштує кабінет на мансардному поверсі?

Вартість мансардного кабінету, як й інших мансардних приміщень, визначається не тільки і не стільки ціною меблів та інших предметів інтер’єру, скільки вартістю облаштування самого приміщення, що залежить від особливостей будови даху. Меблі для кабінету на мансардному поверсі принципово не відрізняються від робочих та офісних меблів для будь-яких інших приміщень приватного будинку. І, звичайно ж, вартість мансардного кабінету визначається особистими уподобаннями господарів. Парадна кімната для зустрічей із відвідувачами в будь-якому разі вимагає великих інвестицій, ніж ізольований кабінет для розумової праці.

Переваги та недоліки кабінету на мансарді

Головні переваги мансардного кабінету за умови, що мансарда використовується традиційним чином як тиха зона котеджу, – це усамітнення і затишок. Вікна в схилі даху і комфортний дизайн дають можливість зосередитися на роботі, хоча і не припускають частих ділових зустрічей.

З іншого боку, ізольованість мансардного приміщення може стати і мінусом. І річ тут не тільки в тому, що на мансарду складніше організувати доступ відвідувачів. Робочий кабінет, віддалений від вітальні і кухні на нижньому поверсі і пов’язаний зі спальнею і ванною на мансарді, може змінити спосіб життя власників будинку так, що спускатися вниз і навіть виходити з дому протягом робочого тижня не буде необхідності. Тому проект котеджу і домашнього кабінету в будь-якому разі намагаються робити з урахуванням робочого графіка та індивідуальних звичок господарів.

Коли саме кабінет на мансарді – ідеальне рішення?

Хоча кабінет вважається скоріше чоловічим простором, останні тенденції, пов’язані зі збільшенням обсягів дистанційної роботи і зміною світового ринку послуг, відкриває перспективи для створення робочого простору для всієї родини. Сьогодні все більше людей переходить на віддалений режим роботи далеко від індустріальних вузлів і мегаполісів.

І тому проект будинку, в якому спочатку передбачений мансардний кабінет, – чудове рішення для дистанційних фахівців. У кабінеті на мансардному поверсі цілком можна облаштувати навіть два робочих місця, одне з яких використовувати не тільки для роботи, але і для віддаленого навчання старших дітей і підлітків.

Контакти

Телефон: 0 800 5050 20