Облаштовуючи мансарду у своєму будинку можна з легкістю створити додатковий дитячий простір. З кожним днем діти ростуть, розвиваються і потребують все більше вільного місця для розваг та навчання. Як же оптимально розподілити простір і розташувати дитячу кімнату площею 20м² на мансарді житловою площею всього 11 м²?
Дитяча на мансардному поверсі
Мансарда приховує величезний потенціал. Вона може перетворитись на будь-яку кімнату, особливо цікавим рішенням є перетворення мансарди на дитячу. По-перше, ця ідея сподобається малюкам, адже власна дитяча кімната в мансарді – це так цікаво! В кімнатах на горищі є якась магія, і діти це відчувають гостріше, ніж дорослі. А по-друге, саме для дітей простір з невисокою стелею не буде проблемою. Їм буде комфортно знаходитись у приміщенні зі скошеною стелею. Там, де дорослим доводилось би нахилятись, діти зможуть ходити в повний зріст.
Отож маємо мансарду, площею 20 м² і плануємо перетворити її на дитячу кімнату. Які зміни потрібно провести, щоб приміщення стало придатним для життя малюків?
- Утеплення. Дитяча на мансардному поверсі повинна бути теплою. Звісно, без додаткового утеплення не обійтись.
- Освітлення. Дитяча кімната повинна освітлюватись якнайкраще. Адже малюки в цій кімнаті будуть не тільки спати, але й гратись і виконувати завдання, які їм задали в школі, дитячому садку чи на додаткових заняттях з репетитором. Недолік освітлення здатен вплинути на самопочуття, викликати кволість і сонливість. Щоб малюк був активним і життєрадісним, в його кімнаті має бути достатньо світла. Згідно нормам площа скління для дитячих кімнат повинна бути більшою ніж для дорослої спальні (20% від площі кімнати). Тож якщо у нас є дитяча кімната в мансарді, площею 20 м², то для її освітлення потрібно щонайменше 4 мансардних вікна. Для регулювання кількості світла, що потрапляє в дитячу, можна встановити на вікна штори чи жалюзі, які будуть запобігати появі відблисків світла на робочому столі малюка.
- Вентиляція. Дитяча на мансардному поверсі повинна постійно отримувати приплив свіжого повітря. Свіже повітря покращує працездатність та стимулює мозкову активність. Для малюків, які будуть вчитись в своїй кімнаті, це надзвичайно важливо. З цією задачею чудово впораються мансардні вікна з вентиляційним клапаном, який провітрює приміщення навіть при закритому вікні.
- Безпечність кожного елемента кімнати. Всі матеріали, які будуть використані при ремонті мансарди, повинні бути безпечними для здоров’я дитини. Теж саме стосується меблів, аксесуарів, декору і вікон. Для цього рекомендуємо придбати вікна з верхньою ручкою відкривання, до якої дитина не дотягнеться. А якщо дитяча кімната в мансарді обладнана вікнами з нижньою ручкою, до якої може дотягнутись маленька дитина, то для безпеки рекомендуємо придбати спеціальний замок.
- Плануємо інтер’єр дитячої кімнати. Якщо потрібно розмістити два ліжка в кімнаті, спробуйте організувати простір з симетричним плануванням. Поділіть кімнату на дві рівні частини, розділивши простір японською гардиною, ширмою, яку можна буде за бажанням прибрати. В кожній із частин встановіть ліжко. Навпроти вікна розмістить письмовий стіл і стілець, а біля стіни гардероб чи бібліотеку. Для оптимізації простору бажано обирати ліжка, які потім можна буде переміщати по мансарді (тобто вони не можуть бути занадто широкими і важкими).
Дитяча кімната в мансарді
Також окремо треба зупинитись на кольорі дитячої кімнати. 20 м² – невелика площа для двох малюків, тож потрібно візуально розширити простір. Щоб цього домогтись, рекомендуємо використовувати світлі кольори в оформленні мансардної кімнати, як для стін, так і для меблів. Щоб виділити окремі зони для кожної дитини і розмежувати простір, можна пофарбувати стіни кожної зони у різний колір. При цьому дитяча на мансардному поверсі повинна виглядати цілісно.
Нехай мансардна дитяча кімната стане простором для експериментів, де ви з малюками будете втілювати у життя їх дитячі фантазії і мрії.